טיפים לעיצוב חצר הבית כך שתיראה מודרנית וכיפית לאירוח

חצר היא נכס יקר ערך. האפשרות לשבת מחוץ לבית, תחת כיפת השמיים, וליהנות מהאוויר הצח או מבריזה נעימה כשמסביבה הכל ירוק ומלבלב, מוסיפה הרבה מאוד רגעי נחת לחיים. כדי להבטיח ניצול מקסימלי של השטח, חשוב לעצב אותו בתשומת לב, וכאן בעמוד תמצאו פירוט של הדגשים העיקריים בתכנון המרחב החיצוני של בתים פרטיים.

פתרון הצללה פרקטי ואסתטי

השלב הראשון בעיצוב חצר הבית כך שתיראה מודרנית ויהיה כיף לשבת בה וגם לארח הוא פתרון הצללה. ישראל היא מדינה חמה מאוד שהולכת ומתחממת משנה לשנה, הסכנות הטמונות בחשיפה לא מבוקרת לשמש ידועות לכולנו, ולכן מומלץ בחום להתקין פרגולה.

האפשרויות הנפוצות ביותר הן פרגולת עץ ופרגולת אלומיניום, והבחירה ביניהן היא בהתאם לטעם שלכם ולסגנון העיצוב המועדף עליכם. אלומיניום משדר עכשוויות, אבל גם עץ הוא חומר גלם שתמיד תורם לכל מקום שבו הוא נמצא.

בחירה נוספת היא לגבי מיקום הפרגולה – בנפרד מהבית עצמו או מחוברת אליו, כשבמקרה כזה ניתן להתקין פרגולה תלויה (כלומר ללא "רגליים" אלא כזו הנשענת על קיר חיצוני).

לשקף את מי שאתם

בית פרטי הוא בית שמאפשר לכם להביא את האישיות שלכם לידי ביטוי באופן מקסימלי. גם כשמתכננים את החצר, ובאופן כללי את המרחב החיצוני של הבית, הבסיס הוא שיקוף של מי שאתם, ובהתאם של מה שאתם רוצים לשדר לעולם.

כך למשל תוכלו לבחור בסגנון עיצוב זרוק עם פופים ורהיטי קש, ומצד שני תוכלו גם לייצר מרחב אירוח יוקרתי עם רהיטי עץ מלא בגוון כהה ועמוק שמשדר מכובדות. לעיצוב מודרני מתאים ריהוט על בסיס אלומיניום, שנהנה גם מעמידות מוחלטת לרטיבות.

צמחייה מעניינת

כדאי מאוד לנצל את שטח החצר לשתילת עצים, שיחים, פרחים, צמחי תבלין וכל צמח אחר שתרצו. אמנם הצמחייה מחייבת "ויתור" על חלק מהשטח, אבל התרומה לאסתטיות ולאנרגיות החיוביות הופכת את הוויתור לכדאי במיוחד. מומלץ לבחור בצמחים שזקוקים למינימום מים, כך שלא תצטרכו להשקיע סכומי כסף גבוהים בהשקיה, וכמו כן כדאי להעדיף צמחים שמתאימים לאזור שבו נמצא הבית.

התייחסות לסביבה וחיבור לנוף

עוד שיקול חשוב בעיצוב חצר כך שתהיה מושלמת לאירוח הוא המאפיינים האקלימיים באזור שבו נמצא הבית, ובפרט כיווני רוחות, מיקום השמש ביחס לחצר בכל שעה ועוד. כמו כן נדרש חיבור מדויק לסביבה. אמנם מצד אחד ישנו רצון שהבית יתבלט לעין ויאפשר לכם להציג את מי שאתם אבל מצד שני אי אפשר להתעלם מכך שהחצר והבית נטועים בתוך סביבה מסוימת. לכן חובה להתחבר גם לאופי שלה ולהקפיד על איזון עדין ומדויק בין הייחודיות של הבית לבין התאמתו לסביבה.

בכל מקרה אלה הם העקרונות הבסיסיים, וכדאי להיחשף למידע נוסף אודות אדריכלות חוץ מודרנית לבתים פרטיים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

Picture of אלכס מורוזוב
אלכס מורוזוב

בעל חברה לשעריים חשמליים, הכנה תשתית עבור שערים חשמלים לבתים. אנו בטופ שערים נעשה הכל שתהיו מאושרים מאיכות השירות. בנוסף, אנחנו מציעים שירות מקצועי ואמין, ברמה אחרת, עם ותק ונסיון בתחום.

אז מה היה לנו בכתבה:
עיצוב גינה
עיצוב גינה יוקרתית לבית – מבוא לעיצוב גן יוקרתי

עיצוב גינה יוקרתית הוא התגלמות של עידון ותחכום, המשקף את הוד בית המגורים שהגינה מקיפה. זהו שילוב הרמוני של אמנות, טבע ועדינות אדריכלית, המעוצב בקפידה כדי להציע לבעלי בתים מפלט בלעדי. יותר מאשר רק תצוגה של עושר, גנים אלה הם מקלטים אישיים הממחישים הערכה עמוקה ליופי ולשלווה של העולם הטבעי, ומכינים את הבמה למסע אל עיצוב נוף יוקרתי.

לקריאת המאמר »
מדריך מקיף לסוגים שונים של שערים חשמליים לחניה פרטית

כשמדובר באבטחת מקומות חניה פרטיים, שערים חשמליים הפכו לפופולריים יותר ויותר בשל הנוחות שלהם ותכונות האבטחה המשופרות שלהם. עם מגוון אפשרויות הקיימות היום בשוק, זה יכול להיות מכריע לבחור את סוג השער החשמלי המתאים לצרכים שלך. במדריך מקיף זה, נחקור את הסוגים המובילים של שערים חשמליים, תכונותיהם ותהליך ההתקנה.

לקריאת המאמר »